10 szempont, ami alapján elneveztük ikerbabáinkat

Minek nevezzelek? Nem volt régóta dédelgetett álmom, hogyan fogom szólítani a következő babámat. Amikor kiderült, hogy két névvel kell készülni, akkor még nehezebbnek tűnt a helyzet. Valahogy nagy felelősségnek tűnt elnevezni egy babát. Kettőt meg főleg. Ráadásul azt mondják, hogy a név kötelez, hatással lehet a személyiségükre és a sorsukra is. Vajon tetszeni fog nekik a saját nevük? Nem fogják őket csúfolni miatta?

Alapos megfontolás előzte meg a választást, szempontjaim a következők voltak:

1. Nagytesó nevéhez passzoljon. Mivel azt sem a top nevekből választottam ki, így most sem szerettem volna a legnépszerűbbekből csemegézni

2. Esetünkben az ikrek nevei is legyenek összhangban

3. A vezetéknévhez szintén illeniük kell

4. Nagytesó véleményét is szem előtt kell tartani

5. A név jelentésének pozitív kicsengésűnek kell lennie

6. Tucatneveket el akartam kerülni 

7. Nincs a családban névadási hagyomány

8. Nem szerettem volna, ha a családtagok kitérnek a hitükből a név hallatán

9. Szem előtt tartottam, hogy ami kiskorban cuki, az esetleg felnőttként ciki lehet

10. Kizártam a lehetőséget, miszerint majd meglátom őket a szülőszobán, és olyan Zsuzsásnak és Zolinak tűnnek, és ennek megfelelően nevezem el 

Miután elkezdtem kiolvasni az utónév könyvet, hetekig nem tudtam komolyan venni a témát, beindult a képzelőerőm, és csak vicces párosítások jutottak eszembe.

Ezek pedig a következők voltak:

Az MTA évek óra utasítja vissza a Balaton és Mazsola nevet, mégis kitartóan tesznek rá javaslatot a leendő szülők, sokan szeretnék így szólítani gyermeküket. Eljátszottam a gondolattal, mi lenne, ha mégis engedélyeznék:

Fiúnevek

Igaz, hogy a következő 2 fiú név, de vicces párosítás: 

Lánynevek

A döntés

Mikor egy pillanatig sem a nevekre koncentráltam, sőt pont Lellén egy lángos majszolása közben a Forma1-t néztem, egyszer csak ránéztem a férjemre, és közöltem, hogy Boróka. Nem tudom, honnan jött ez a név, de bevillant. Egészen addig, amíg ki nem derült, hogy férjem Borinak szeretne szólítani. Az már annyira nem tetszett, így letettem róla.


Nehéz volt a döntéshozatal, ezért teljes tanácstalanságomban egy mágnestáblan pároztam össze az esélyes neveket, hogy jobban átlássam. Fiúnevekből kevésbé találtam olyat, ami tetszett volna és megfelelt a kritériumoknak. A kislány nevek közül sok szép van, ott sokáig a Rebeka volt nyerésben, amíg a férjem bele nem törődött, hogy a Boróka nem Bori. Így visszatértünk az eredeti Borókához, majd a fiú nevek közül is a B betűset jelöltem meg, így lett Benedek és Boróka.

Születésük után Benedek folyamatosan nyújtózkodott, míg Boróka behúzta nyakát, lábát, így rögtön Bogyókának hívtam, olyan kis gömböccé alakult. Nagyfiam pedig hadilábon áll az r betűvel, így szerinte Bojóka. Benedeket Benikének szólitom, röviden tehát Beni és Boró lettek. 

B-Közép

Először nem törekedtem arra, hogy mindenki B betűvel kezdődő nevet kapjon, mégis így alakult. Röviden csak B-Közép.

Ti hogy hoztátok meg a döntést, hogy minek nevezitek a babáitokat, ill. ehhez képest hogyan szólítjátok? 

Ha tetszett a bejegyzés, csatlakozz az Úristen, ikrek Facebook oldalához, vagy hello_bb_twins Instagram oldalához!

 

Címkék: , , , , , , , , ,
Tovább a blogra »